Image
Nad Akademickou Nitrou 2020 prevzala záštitu prezidentka Slovenskej republiky pani Zuzana Čaputová.


Štafeta festivalu je už na pôde našej univerzity

Už 42. ročník Medzinárodného festivalu neprofesionálnych akademických folklórnych súborov Akademická Nitra 2020 bude síce až v júli, už teraz nám však jeho organizáciu na pôde Nitry a Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre pripomína „štafeta“. Na slávnostnom galakoncerte v Divadle J. G. Tajovského vo Zvolene ju z rúk rektora Technickej univerzity (TU) vo Zvolene prof. Rudolfa Kropila prevzal doc. PaedDr. Miroslav Tvrdoň, PhD., prorektor pre vonkajšie vzťahy a sociálne veci UKF. Práve zvolenská univerzita spolu s partnermi bola organizátorom posledného festivalu vysokoškolských folklórnych súborov Akademický Zvolen 2019.


„Aké som mal pri preberaní štafety pocity? Predovšetkým som cítil pocit veľkej zodpovednosti za to, aby sme festival pripravili skutočne na úrovni ako vrcholný sviatok folklóru. Aby sa u nás domáce i zahraničné súbory cítili výborne a rovnako aj diváci – milovníci folklóru, ktorí si, verím, prídu na svoje,“
povedal doc. Miroslav Tvrdoň.
Festival býva už tradične prehliadkou toho najlepšieho, čo môžu domáce i zahraničné akademické folklórne súbory ponúknuť. 5. – 11. júla 2020 Nitra a Univerzita Konštantína Filozofa privíta mladých folkloristov – tanečníkov, spevákov i muzikantov, ktorí sa svojím umením budú uchádzať o jednotlivé ceny festivalu Akademická Nitra 2020. Už teraz sa Nitrania i návštevníci mesta môžu tešiť na špičkové výkony domácich i zahraničných folkloristov počas dvoch súťažných večerov a slávnostného galavečera v Divadle Andreja Bagara, ale aj na pestrý sprievod folklórnych súborov mestom či ďalšie sprievodné akcie festivalu.

Text: Ing. Jana Černáková – Oddelenie médií UKF
Foto: P. Koreň


Medzinárodný akademický festival Akademická Nitra 2020

História festivalu

Organizácia AN 2020

  • organizátor: UKF Nitra a MŠVVaŠ SR 
  • spoluorganizátor: SPU Nitra, Mesto Nitra, MK SR, NSK, I. O. V. 
  • ubytovanie a stravovanie: ŠD UKF Zobor, ŠD UKF Nitra
  • súťažné predstavenia a galaprogram: Divadlo Andreja Bagara v Nitre
  • nesúťažné vystúpenia hostí festivalu: mesto Nitra, okolie mesta Nitra 

Kontakt
E-mail: an2020@ukf.sk   
Adresa: Tr. A. Hlinku 1, 949 74 Nitra